Praca biurowa (i każda inna praca umysłowa) wbrew pozorom jest wymagająca. Musimy intensywnie skupiać się na wykonywanej czynności, często przesiadujemy w jednej pozycji, a nawet najmniejszy błąd może mieć poważne konsekwencje dla firmy. Warto więc korzystać z wszelkich udogodnień pozwalających na ułatwienie pracy. W ich gronie znajdują się m.in. praktyczne i użyteczne artykuły biurowe.

Artykuły piśmiennicze

Na biurku nie może zabraknąć szeregu artykułów piśmienniczych, do których zaliczamy:

  • długopisy – warto posiadać zarówno te tradycyjne (czarne i niebieskie), jak i kolorowe
  • ołówki, gumkę do mazania i temperówkę
  • pisaki i markery

Dzięki temu zawsze będziemy mieć pod ręką coś, czym zapiszemy najważniejsze informacje, np. dane przekazane przez rozmówcę podczas rozmowy telefonicznej bądź notki dla szefa.

Nigdy nie wiadomo co może się przydać, dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność.

Karteczki i papier ksero

Karteczki – zarówno te białe, jak i kolorowe czy samoprzylepne – pomogą zebrać myśli i uszeregować pomysły. Często chcemy na szybko zapisać ciekawe rozwiązanie problemu lub po prostu dane usłyszane podczas rozmowy telefonicznej. Sam długopis nie wystarczy – trzeba mieć coś, na czym będziemy mogli go użyć. Zapas małych karteczek będzie idealny.

Z kolei papier ksero jest nieoceniony w każdym biurze, bez względu na charakter pracy. W dzisiejszych czasach mało kto wyobraża już sobie funkcjonowanie bez ksero czy drukarki. Aby móc korzystać z tych urządzeń niezbędny jest papier ksero, który często zużywany jest wręcz w hurtowych ilościach.

Organizatory na dokumenty

W biurze wszystko musi mieć swoje miejsce, nic nie może zginąć czy się zawieruszyć. Niezbędny będzie więc organizer, najlepiej w formie metalowej lub plastikowej tzw. kuwety, na której posegregujemy ważne papiery i formularze. Równie dobrze sprawdzą się etykiety, na których można zapisać istotne informacje odnośnie grupy dokumentów. Dzięki temu jeden rzut oka wystarczy, aby wiedzieć czy dane papiery aktualnie nam się przydadzą.

Pozostając w temacie organizacji dokumentów koniecznie warto zaopatrzyć się w segregatory i koszulki foliowe. Sprawi to, że wszystkie papiery zawsze będą na swoim miejscu, a korzystanie z nich będzie proste i wygodne. Jeśli posiadamy zeszyty i książki, które chcemy zabezpieczyć, można oprawić je estetycznymi okładkami foliowymi.